przyznawania DYPLOMU HONOROWEGO
Komisji Działalności w Miejscu Zamieszkania i Zakładzie Pracy
Zarządu Głównego P T T K

1. Komisja Działalności w Miejscu Zamieszkania i Zakładzie Pracy ZG PTTK, w uznaniu zasług dla rozwoju turystyki i krajoznawstwa w środowiskach: miejsca zamieszkania i zakładów pracy u s t a n a w i a DYPLOM HONOROWY

2. Dyplom Honorowy przyznawany jest:

• działaczom PTTK wszystkich szczebli,
  • jednostkom organizacyjnym PTTK,
  • instytucjom i osobom wspierającym działalność turystyczną w miejscu zamieszkania i zakładach pracy, nie będącym członkiem Towarzystwa,

3. Z wnioskami o przyznanie Dyplomu Honorowego mogą występować : koła zakładowe, osiedlowe, kluby na prawach kół, oddziały zakładowe i osiedlowe oraz oddziały miejskie- terenowe PTTK, instytucje i organizacje społeczne.

4. Ustala się następujące kryteria przyznawania Dyplomu Honorowego:

A/ dla indywidualnych działaczy- członków PTTK

• za wybitne osiągnięcia w utrzymaniu i rozwoju turystyki w zakładach pracy lub osiedlach mieszkaniowych,
  • za organizację imprez turystyki kwalifikowanej dla pracowników zakładu pracy i ich rodzin oraz mieszkańców osiedli,
  • za propagowanie turystyki i krajoznawstwa w tych środowiskach,
  • za aktywny i twórczy udział w organizacji przedsięwzięć turystyczno-krajoznawczych przez okres minimum 5 lat,

B/ dla jednostek PTTK - koła, kluby, oddziały:

• za aktywne wspieranie działalności, wspólne kierunki działania zmierzające do uatrakcyjnienia działalności turystyczno-krajoznawczej w zakładach pracy i miejscu zamieszkania przez minimum 5 lat.

C/ dla instytucji i osób nie będących członkami PTTK:

• za tworzenie warunków sprzyjających działalności PTTK wśród pracowników, ich rodzin i mieszkańców,
  • za pomoc materialną umożliwiającą organizację ruchu turystycznego w obu środowiskach. Wnioski powinny posiadać konkretne uzasadnienie i być zaopiniowane przez Prezydium Zarządu Oddziału.

7. Wnioski o wyróżnienie Dyplomem Honorowym powinny być składane do Komisji Działalności w Miejscu Zamieszkania i Zakładzie Pracy ZG PTTK co najmniej miesiąc przed planowanym terminem ich wręczenia. Wyróżnienia powinny być wręczane z okazji:

• Jubileuszu działalności jednostek organizacyjnych PTTK,
  • Światowego Dnia Turystyki,
  • Innych znaczących wydarzeń w życiu koła, klubu, oddziału.

8. Wręczenie wyróżnień powinno mieć charakter uroczysty i odbywać się przy udziale aktywu danej jednostki organizacyjnej PTTK.

9. Dyplom Honorowy przyznaje Komisja Działalności w Miejscu Zamieszkania i Zakładzie Pracy ZG PTTK.

10. Prawo wręczania Dyplomu Honorowego mają:

• członkowie ZG PTTK,
  • członkowie Komisji Działalności w Miejscu Zamieszkania i Zakładzie Pracy
  • osoby upoważnione przez Komisję Działalności w Miejscu Zamieszkania i Zakładzie Pracy ZG PTTK,
  • Niniejszy regulamin wraz z wnioskiem obowiązuje od dnia 24. 01. 2003 r.
  • Uchyla się dotychczasowy regulamin przyznawania Medalu i Dyplomu Komisji z 28 maja 1999 r.
  • Interpretacja postanowień niniejszego regulaminu należy do Komisji Działalności w Miejscu Zamieszkania i Zakładzie Pracy ZG PTTK,

11. Wnioski należy kierować na adres:

Zarząd Główny PTTK ul. Senatorska 11 00-075 Warszawa
Komisja Działalności w Miejscu Zamieszkania i Zakładzie Pracy.

12. Wzór wniosku stanowi załącznik do niniejszego Regulaminu.