---> Powrót do działu "Życie PTTK"

Strona www na serwerze PTTK

Zapraszamy wszystkie jednostki PTTK do tworzenia swoich stron i utrzymywania kont pocztowych na serwerze ZG PTTK. Jeśli macie już swoją stronę - przenieście ją na nasz serwer.

Konta dla jednostek PTTK są BEZPŁATNE

Oferta dla oddziałów, spółek, porozumień regionalnych,
komisji ZG i obiektów.

• Miejsce na rzeczywiście szybkim serwerze
    z obsługą PHP 5, bazą Mysql 5.
  • Nielimitowaną przestrzeń na stronę www i konta e-mail.
  • Dowolną liczbę kont e-mail dla jednostki i działaczy.
  • Oddzielne konto FTP.
  • Własną poddomenę w domenie pttk.pl.

Przykład

Załóżmy, że istnieje hipotetyczny oddział PTTK w Wisełce. Adres jego strony www będzie zatem brzmiał www.wiselka.pttk.pl. Dodatkowo oddział może otrzymać od nas (jeżeli oczywiście będzie chciał) skrzynkę e-mail (np. poczta@wiselka.pttk.pl). Wyobraźmy sobie, że prezes tego oddziału (Jan Kowalski) potrzebuje dla siebie prywatnej skrzynki. Zatem gdy tylko prezes Jan zdecyduje się na nazwę swojej skrzynki, to najpóźniej po tygodniu gotowe jest już jego prywatne konto e-mail (np. jkowalski@wiselka.pttk.pl). Teraz oddział ma dwie skrzynki pocztowe oraz własną stronę na serwerze ZG PTTK. Oczywiście analogicznie wyglądałoby to z hipotetyczną komisją lub obiektem.

Oferta dla kół, klubów, komisji oddziałowych, pracowni krajoznawczych i podkomisji ZG.

• Miejsce na rzeczywiście szybkim serwerze z obsługą PHP 5, bazą Mysql 5.
  • Nielimitowaną przestrzeń na stronę www i konta e-mail.
  • Konta e-mail dla jednostki.
  • Oddzielne konto FTP.
  • Własną poddomenę w domenie macierzystej jednostki na serwerze PTTK - nazwa_kola.miasto_oddzialu.pttk.pl.

Przykład

Załóżmy, że przy oddziale PTTK w Wisełce, który już ma stronę na naszym serwerze, istnieje koło przewodnickie. Adres kołowej strony www będzie zatem brzmiał www.przewodnicy.wiselka.pttk.pl. Dodatkowo koło może otrzymać od nas (jeżeli oczywiście będzie chciało) skrzynkę e-mail (np. poczta@przewodnicy.wiselka.pttk.pl). Analogicznie wyglądałoby to z hipotetyczną komisją oddziałową lub Regionalną Pracownią Krajoznawczą.

Zasady

• Zarząd Główny PTTK bierze na siebie rolę sponsora i użycza miejsce na swoim serwerze jednostkom PTTK. Zatem dysponentem zarówno miejsca na strone www jak i skrzynek e-mail są jednostki. To na ich wniosek zakładane i kasowane są konta e-mail i to one mogą negocjować z ZG zwiększenie miejsca na stronę www.
  • Jednostka pod żadnym pozorem nie może odsprzedawać miejsca na swojej strone ani skrzynek e-mail żadnemu innemu podmiotowi. Nie może również zarabiać za pośrednctwem strony, umieszczając na niej płatne ogłoszenia, reklamy, banery itp.
  • Starajmy się jako Towarzystwo pokazać w internecie z jak najlepszej strony. Wobec tego jednostki i działaczy korzystających z maila na serwerze ZG PTTK obowiązuje przestrzeganie tzw. netykiety. W szczególności zabroniony jest wszelki spam.
  • Drastyczne naruszenie zasad korzystania z serwera PTTK skończy się natychmiastowym zamknięciem wszelkich kont jednostki.

Tak! Chcemy skorzystac z oferty ZG!

Jeżeli jednostka wnioskująca korzysta z oferty 2 (jest kołem, klubem itd.) koniecznym jest wcześniejsze upewnienie się, że jednostka macierzysta ma już stronę na naszym serwerze oraz sprawdzenie jak nazywa się jej domena.

Następnie zapraszamy na stronę korespondencyjną. Prosimy wysłać maila do webmastera. W mailu muszą się znaleźć następujące informacje:

1. dokładna nazwa jednostki wnioskującej,
  2. nazwa domeny jaką chcecie posiadać,
  3. nazwy ewentualych skrzynek e-mail.

Jeśli nie dysponujecie mailem - podajemy telefon: (22) 826-22-51 (godz. 10-15).