---> Powrót do działu "Pożegnania"

Adam ChyżewskiZ ogromnym żalem żegnamy naszego Przyjaciela i Kolegę ś. p. Adama Chyżewskiego - Członka Honorowego PTTK, długoletniego prezesa i wiceprezesa Zarządu Głównego PTTK oraz Zarządu Wojewódzkiego PTTK w Łodzi, przez kilka lat członka Rady ds. Turystyki przy Prezesie Rady Ministrów oraz wiceprzewodniczącego Rady Turystyki i Wypoczynku Komitetu ds. Młodzieży i Kultury Fizycznej, aktywnego przodownika turystyki górskiej PTTK. Odszedł od nas Człowiek wybitny, z którego imieniem wiązało się w ostatnich dziesięcioleciach wiele dokonań naszego Towarzystwa. Był współorganiza- torem Kongresów Krajoznawstwa Polskiego PTTK, autorem licznych publikacji o tematyce krajoznawczej, aktywnym działaczem na rzecz ochrony zabytków i przyrody. Jemu też Towarzystwo zawdzięcza w dużej mierze istnienie Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK w Łodzi. Jak mało kto wiązał wizje z konsekwencją w codziennej pracy. Potrafił wspaniale jednoczyć ludzi. Żegnamy Człowieka wielkiej prawości i szlachetności, gorącego patriotę, ujmującego serdecznym stosunkiem do innych. Bardzo nam będzie Go brakowało.

Łączymy się w bólu z tak kochanymi przez Niego żoną Izą, Jego Córką - Anną i Wnukami.
Cześć Jego Pamięci !