g堯wna  mapa  napisz  kontakt  konkursy  serwer

drogowskaz

Czy chodzisz?
do szko造 podstawowej lub gimnazjum
do liceum, szko造 鈔edniej
do szko造 wy窺zej
na kursy dokszta販aj帷e
do przedszkola z wnuczk/wnuczkiem
nigdzie nie chodz uczy si

Karta Du瞠j Rodziny

---> Powr鏒 do działu "Pożegnania"
Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy naszego Kolegę
śp.
Andrzeja Tomczaka
Członka Honorowego PTTK

Członka PTTK od 1952 r., długoletniego prezesa Koła PTTK przy Wojewódzkim Archiwum Państwowym w Łodzi i członka Zarządu Oddziału Miejskiego PTTK w Łodzi; w latach 1956-1957 przewodniczącego Komisji Opieki nad Zabytkami Zarządu Okręgu PTTK w Łodzi; po roku 1957 aktywnego działacza PTTK środowiska akademickiego Torunia, przez wiele lat pełnił funkcję prezesa Zarządu Koła PTTK nr 2 przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, gdzie był również współzałożycielem (w 1975 r.) działającego do dzisiaj Klubu Turystyki Górskiej „Karpaty”.
Kolega Andrzej aktywnie uprawiał turystykę górską, którą „zaraził” wielu działaczy i członków PTTK środowiska akademickiego; aktywnie współpracował z redakcją „Wierchów”, na łamach których opublikował wiele artykułów krajoznawczych, głównie o tematyce górskiej, aktywnie uczestniczył działalności krajoznawczej Towarzystwa także w organizowanych co 10 lat Kongresach Krajoznawstwa Polskiego.
Odszedł na wieczną wędrówkę Człowiek dobry, serdeczny, Człowiek wielkiej życzliwości dla ludzi, który wspaniale zaznaczył swoją obecność w polskiej turystyce w środowisku akademickim Torunia i w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym.
Za wybitne zasługi został uhonorowany między innymi Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Armii Krajowej, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Honorową Odznaką PTTK, Odznaką 100 – lecia zorganizowanej turystyki w Polsce i innymi wyróżnieniami.

Cześć Jego Pamięci !

Władze Naczelne PTTK