---> Powrót do działu "Pożegnania"

Bozena Nowak

Z głębokim żalem żegnamy śp. Koleżankę Bożenę Nowak

Wieloletniego członka Oddziału PTTK "Beskid" w Nowym Sączu, od 1979 roku związanej pracą zawodową z Zespołem Gospodarki Turystycznej PTTK, po reorganizacji i utworzeniu Spółki z o. o. Schroniska i Hotele PTTK "Karpaty" pełniącej funkcję dyrektora Spółki.
W czasie swojej zawodowej pracy w PTTK przygotowywała, organizowała i nadzorowała prace inwestycyjne związane z poprawą stanu technicznego bazy Towarzystwa, wśród nich były między innymi:
-  remont kapitalny zabytkowego schroniska i budynku "wozowni" nad Morskim Okiem,
-  remont, przebudowa a następnie odbudowa po pożarze schroniska na Przehybie,
-  przebudowa schroniska na Jaworzynie Krynickiej,
-  adaptacja budynku i przebudowa Zajazdu PTTK "Pod Roztoką" w Rytrze,
-  przebudowa schroniska na Hali Krupowej,
-  elektryfikacja schronisk na Polanie Chochołowskiej, Hali Krupowej, Hali Gąsienicowej
    i  Wierchomli,
-  budowa schroniska na Hali Miziowej pod Pilskiem,
-  realizacja programu "Zmniejszenie uciążliwości schronisk górskich PTTK dla środowiska  parków narodowych",
-  budowa schroniska na Markowych Szczawinach.
            Przygotowywała i nadzorowała większe remonty schronisk: na Wielkiej Raczy, Magurce, Leskowcu, Przegibku, Rysiance, Hali Lipowskiej, Stożku, Błatniej. Nawiązane przez Nią kontakty, z Fundacją EkoFundusz w latach 1994-1995 przy budowie biologicznej oczyszczalni ścieków dla schroniska na Markowych Szczawinach oraz w 1996 r. z Narodowym Funduszem Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska przy realizacji zadania związanego z synchronizacją elektrowni wodnej w schronisku na Polanie Chochołowskiej z siecią państwową i uzyskane pierwsze w PTTK dla tych zadań dotacje, zaowocowały później długoletnią współpracą  tych instytucji z Towarzystwem.
 Przygotowała i realizowała dwa projekty inwestycyjne pn. "Zielone Schroniska", które objęły 7 tatrzańskich i 11 beskidzkich schronisk PTTK uzyskując dofinansowanie ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Na bieżąco współpracowała z Oddziałami i Kołami PTTK w województwach śląskim i małopolskim.
Za działalność zawodową i społeczną odznaczona: Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, odznaką honorową "Za zasługi dla turystyki", Tarczą Herbową m. Nowego Sącza, Złotą Honorową Odznaką PTTK, Złotą Odznaką "Zasłużony Pracownik PTTK", Medalem 50-lecia PTTK.
Żegnamy znakomitego  i cenionego fachowca, Koleżankę, Przyjaciela.

Cześć Jej pamięci !

Polskie Towarzystwo