---> Powrót do działu "Pożegnania"
Stanisław Wasilewski Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy naszego Kolegę
Stanisława Wasilewskiego
Członka Honorowego PTTK

członka PTTK od 1953 r. przez wiele lat pełniącego szereg funkcji społecznych, między innymi wiceprezesa Oddziału Miejskiego PTTK w Toruniu (1962-1967), członka, wiceprzewodniczącego i przewodniczącego Okręgowej i Wojewódzkiej Komisji Turystyki Górskiej PTTK w Bydgoszczy (1958-1975) i Toruniu (1976-1977 i 1981-1985), założyciela Klubu Turystyki Górskiej PTTK „Karpaty” i członka jego zarządu oraz wiceprezesa (1976-1981), wieloletniego członka Komisji Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK (1972-1989), przewodniczącego Międzywojewódzkiej Komisji Egzaminacyjnej PTTK ds. Spraw Przodowników Turystyki Górskiej na dawne województwa bydgoskie, toruńskie i włocławskie (1975-1988).

Żegnamy współzałożyciela Oddziału Uniwersyteckiego PTTK w Toruniu i członka jego Zarządu (1986 – 1991), znanego i popularnego działacza zaangażowanego w problematykę ochrony przyrody, turystyki górskiej i kształcenia kadr, inicjatora i organizatora licznych imprez turystycznych PTTK, m.in. górskich Rajdów Związkowców Pomorza, rajdów dla młodzieży szkolnej pn. „I krok w górach”, Ogólnopolskich Zlotów Przodowników GOT Okręgów Nizinnych, wykładowcę PTTK, zasłużonego dokumentalistę dorobku Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK.

Swoją ogromną wiedzą w zakresie turystyki i zdolnościami organizatorskimi zaskarbił sobie szczere uznanie i szacunek członków PTTK i jego sympatyków.

Za wybitne zasługi został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką Zasłużony Działacz Turystyki, Złotą Honorową Odznaką PTTK i innymi wyróżnieniami i odznaczeniami.

Cześć Jego Pamięci !

Władze Naczelne PTTK