---> Powrót do działu "Pożegnania"
Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy naszego Kolegę
śp.
Stefana Wróblewskiego
Członka Honorowego PTTK

w latach 1959 - 1971 r. związanego z Kołem przy Centralnym Biurze Konstrukcyjnym Przemysłu Taboru Kolejowego pełniącego w nim funkcję członka i wiceprezesa Zarządu Koła, a później jego prezesa. We władzach Zarządu Oddziału PTTK Poznań - Nowe Miasto im. Franciszka Jaśkowiaka od 1970 r., wieloletniego członka Zarządu Oddziału PTTK i jego wiceprezesa. W latach 1985-1989 członka Zarządu i Prezydium ZW PTTK w Poznaniu, wcześniej (do 1981 r.) przewodniczącego TRW-GOT ZW PTTK w Poznaniu. Współorganizatora popularnych imprez „Ruszaj się bo zardzewiejesz”, „Bądź turystą w swoim mieście” – największej zimowej imprezy turystycznej w Poznaniu. Od 2001 r. współtwórcy cyklicznych imprez „Poznajemy kraje naszych południowych sąsiadów”, a od 2005 r. organizatora rajdów poświęconych patronowi Oddziału Franciszkowi Jaśkowiakowi.

Żegnamy niestrudzonego popularyzatora i krzewiciela kwalifikowanej turystyki górskiej (Honorowy Przodownik Turystyki Górskiej), turystyki pieszej (Honorowy Przodownik Turystyki Pieszej), Instruktora Kształcenia Kadr, członka Klubu Przodowników GOT Wielkopolskiej Korporacji Oddziałów PTTK, oraz Klubu Górskiego „Limba” jego współzałożyciela i honorowego członka.

Za zasługi w pracy społecznej uhonorowanego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką „Zasłużony Działacz Turystyki”, Złotą Honorową Odznaką PTTK, Medalem „125-lecia TT-PTT-PTTK”, Odznaką „25 lat w PTTK” i innymi wyróżnieniami.

Cześć Jego Pamięci !

Władze Naczelne PTTK