---> Powrót do działu "Pożegnania"
W Ciupidro Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy naszego Kolegę
śp.
Wacława Ciupidro
Członka Honorowego PTTK

członka PTTK od 1957 r., długoletniego działacza klubu narciarskiego „SZREŃ” (od 1972 r.), wiceprezesa (od 1987 r.) i prezesa tego Klubu (1988 – 1992), prezesa Zarządu Oddziału PTTK w Mikołowie (1991-2005), od 1994 r. wiceprezesa, od 2002 r. prezesa zarządu Regionalnej Fundacji Turystyki i Krajoznawstwa PTTK w Katowicach.

Żegnamy znanego i cenionego przodownika turystyki kolarskiej i pieszej, organizatora licznych imprez turystyki kwalifikowanej: pieszych, górskich, rowerowych i narciarskich; organizatora wielu kursów narciarskich dla początkujących i zaawansowanych, a także wielu imprez o charakterze masowym dla mieszkańców miasta, powiatu i województwa.

Przez wiele lat działał również w Śląskim Związku Narciarskim pełniąc w nim funkcję przewodniczącego Komisji Sędziowskiej i licencjonowanego sędziego w stopniu międzynarodowym, współorganizując zawody narciarskie w konkurencjach alpejskich o zasięgu regionalnym i krajowym: Puchary Śląska, Mistrzostwa Śląska, Mistrzostwa Polski, Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży. Realizującego wspaniale swoją działalność społeczną zarówno w PTTK, jak i w Śląskim Związku Narciarskim swą ogromną wiedzą w zakresie turystyki i zdolnościami organizatorskimi zaskarbił sobie Kolega Wacław szczere uznanie i szacunek członków PTTK i jego sympatyków.

Dzięki jego inicjatywie, staraniom i umiejętnościom Mikołowski Oddział PTTK przetrwał trudny okres dekady lat dziewięćdziesiątych i utrzymał własną siedzibę w centrum miasta.

Za wybitne zasługi został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrną Odznaką „Zasłużony Działacz Turystyki”, Honorową Odznaką „Za Zasługi dla Turystyki”, Złotą Honorową Odznaką PTTK, Medalem 50-lecia PTTK oraz innymi wyróżnieniami i odznaczeniami.

Swoim pracowitym życiem, serdecznością i otwartością na drugiego człowieka dobrze zasłużył się Polsce i Towarzystwu.

Będzie nam go bardzo brakowało.

Cześć Jego Pamięci !

Władze Naczelne PTTK