---> Powrót do działu "Pożegnania"

Zbigniew Biedny

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze z głębokim żalem żegna śp. Zbigniewa Biednego
wieloletniego Prezesa oraz Członka Honorowego Klubu Motorowego "Energetyk" w Bełchatowie,
Przewodniczącego Komisji Turystyki Motorowej Zarządu Głównego PTTK w XV i XVI kadencji.

Odszedł człowiek mądry, dobry, niezwykle zaangażowany w działalność społeczną Towarzystwa. Od momentu wstąpienia do PTTK w 1982 r. , całym swoim sercem był oddany turystyce. W 1998 roku został członkiem Komisji Turystyki Motorowej ZG PTTK.  Jego doświadczenie oraz ogromny  wkład pracy w działalność komisji spowodowały, że w 2001 roku został wybrany na Przewodniczącego Komisji. Funkcję tę pełnił z wielką odpowiedzialnością
i zaangażowaniem przez dwie kadencje. Przez szereg lat pełnił funkcję członka Zarządu Oddziału PTTK im. M. Rawity-Witanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim, od roku 2013 był wiceprezesem Komisji Rewizyjnej Oddziału. Był przewodnikiem terenowym, przodownikiem turystyki motorowej, instruktorem szkolenia kadry.
Udzielał się również społecznie w innych organizacjach, był członkiem Rady Głównej Federacji Sportowej Energetyk, Polskiego Związku Motorowego, związków zawodowych. Zapisał wspaniałą kartę jako działacz, społecznik, człowiek godny naśladowania.
Za swoją działalność społeczną był wielokrotnie doceniany i wyróżniany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, między innymi, Złotą Honorową Odznaką PTTK, Złotą Odznaką Zasłużony w pracy PTTK wśród Młodzieży. Całokształt jego działalności w dziedzinie turystyki został również doceniony przez Ministra Sportu i Turystyki nadaniem Mu odznaki honorowej "Za Zasługi dla Turystyki".

Cześć Jego Pamięci !