---> Powrót do działu "Pożegnania"

Zofia Sikora

Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy naszą Koleżankę
ś. p. ZOFIĘ SIKORĘ

Członka Honorowego PTTK

działaczkę społeczną, związaną z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym od 1976 r., popularyzatorkę ruchu turystycznego i krajoznawczego na Dolnym Śląsku.

W latach 1981-1996 pełniła funkcję Sekretarza Zarządu Oddziału PTTK "Ziemi Wałbrzyskiej", a od 1997 r. jego Prezesa. Przez 3 kadencje (1999-2009) była wiceprzewodniczącą Rady Porozumienia Oddziałów PTTK Województwa Dolnośląskiego, a od 2009 r. przewodniczącą Rady.

W latach 2001 - 2009 r. była Członkiem Zespołu ds. Kontaktów Zagranicznych ZG PTTK. W latach 2005-2009 pełniła funkcję Członka Zarządu Głównego PTTK, a od 2010 r. Członka Kapituły Odznaczeń ZG PTTK.

W latach 2000-2008 była Członkiem Zarządu Oddziału Wałbrzyskiego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych.

Z ramienia PTTK uczestniczyła w pracach Konwentu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu (1999-2004 r.).

W latach 1994-1999 kierowała Delegaturą Polskiej Agencji Promocji Turystyki w Wałbrzychu, przez wiele lat prowadziła Centrum Informacji Turystycznej w Wałbrzychu, a w latach 2000-2003 była kierownikiem CIT-u - Związku Miast i Gmin Książańskich.

Była organizatorką i współorganizatorką wielu imprez o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Posiadała uprawnienia kadry programowej PTTK: organizatora turystyki, kierownika kolonii, obozów i wycieczek szkolnych, społecznego opiekuna zabytków.

Za swoją wieloletnią pracę społeczną była odznaczona m.in.: Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Honorową "Za Zasługi dla Turystyki", Srebrną Odznaką PTSM, Złotą Honorową Odznaką TKKF, Złotą Honorową Odznaką PTTK, Srebrną Odznaką "Zasłużony Pracownik PTTK", Złotą Odznaką "Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży".

Odeszła od nas na wieczną wędrówkę Koleżanka o wielkiej życzliwości dla innych, będzie nam Jej bardzo brakowało.

Cześć Jej Pamięci!
Władze Naczelne PTTK