---> Powrót do działu "Pożegnania"
Zbigniew Zieliński Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy naszego Kolegę
ś. p.
Zbigniewa Zielińskiego
Członka Honorowego PTTK

emerytowanego nauczyciela akademickiego Politechniki Warszawskiej, członka PTTK od roku 1955, przez wiele lat pełniącego społecznie między innymi funkcje prezesa Koła Terenowego PTTK Warszawa „Śródmieście”; przewodniczącego Komisji Turystyki Pieszej i Górskiej Zarządu Oddziału Stołecznego PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Warszawie, członka byłego Stołecznego Zarządu Wojewódzkiego PTTK i Komisji Turystyki Górskiej ZW PTTK.

W latach 1977-2002 pełnił funkcję przewodniczącego Warszawskiej Komisji Egzaminacyjnej ds. Przodowników Turystyki Górskiej PTTK, przez 50 lat członka Terenowego Referatu Weryfikacyjnego GOT, jego sekretarza i przewodniczącego, członka Prezydium Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK w latach 1975-1985, Honorowego Przodownika Turystyki Pieszej i Górskiej, Instruktora Szkolenia Kadr PTTK. Był wybitnym autorytetem w dziedzinie znakarstwa nizinnego w Polsce, koordynatorem prac projektowych, wykonawczych, konserwacyjnych oraz kontrolnych dotyczących szlaków nizinnych; organizator szkoleń dla młodych kadr znakarzy oraz kadr przodowników turystyki pieszej.

Wykonawca głównego szlaku z Dziekanowa Leśnego do Czerwińska w Kampinoskim Parku Narodowym. Współorganizator Ogólnopolskich Zlotów Przodowników Turystyki Pieszej, Ogólnopolskich Wysokokwalifikowanych Rajdów Pieszych i Krajowych Narad Aktywu Turystyki Pieszej. Organizator wielu imprez pieszych, rajdów w Beskidach, pomysłodawca ogólnodostępnych wycieczek sobotnio-niedzielnych w okolice Warszawy. Główny autor biogramów w księdze „Pro Memoria” poświęconej działaczom Towarzystwa.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką „ Zasłużony Działacz Turystyki”, Złotą Honorową Odznaką PTTK, Medalem 50-lecia PTTK i innymi odznaczeniami i wyróżnieniami

Cześć Jego Pamięci!

Władze Naczelne PTTK