Ubezpieczenie OC członków PTTK - kadry programowej PTTK

<< Strona główna Ubezpieczenia

Ubezpieczenie OC 2014-2016

Członkowie PTTK z opłaconą składką członkowską oraz zwolnieni z jej opłaty, posiadający uprawnienia kadry programowej PTTK oraz przewodnicy turystyczni dzięki podpisanej umowie generalnej nr UG 2014010 z AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. mogą zawrzeć umowę ubezpieczeniową w zakresie Odpowiedzialności Cywilnej z tytułu wykonywania czynności kadry programowej oraz przewodników turystycznych.

Przedmiot ubezpieczenia:

1. Na podstawie warunków ubezpieczenia AXA obejmuje ochroną ubezpieczeniową odpowiedzialność cywilną Ubezpieczonego ponoszoną w zakresie określonym przepisami prawa za Szkody Osobowe i Rzeczowe wyrządzone Osobom Trzecim w związku z występowaniem Ubezpieczonego Ryzyka;

2. Ubezpieczone Ryzyko obejmuje wykonywanie funkcji Przewodnika, Przodownika, Instruktora PTTK oraz posiadanie przez Ubezpieczonego rzeczy związanych z wykonywaniem tych funkcji. Funkcje objęte ochroną: przewodnicy górscy, przewodnicy turystyczni miejscy i terenowi, przodownicy turystyki jeździeckiej nizinnej, jeździeckiej górskiej, kajakowej, kolarskiej, motorowej, narciarskiej, pieszej i imprez na orientację, instruktorzy turystyki żeglarskiej, narciarstwa, nurkowania swobodnego, krajoznawstwa, fotografii krajoznawczej, ochrony przyrody, opieki nad zabytkami, przewodnictwa, organizatorzy turystyki, znakarze, opiekunowie Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych.

Składka i okres ubezpieczenia:

1. Okres ubezpieczenia dla każdego Ubezpieczonego rozpoczyna się od dnia wskazanego we wniosku lub od dnia następującego po opłaceniu składki i kończy się w dniu wskazanym we wniosku;

2. Składka ubezpieczeniowa za okres ubezpieczenia płatna jest jednorazowo przez Ubezpieczonego na konto 47 1240 2092 9637 0000 0000 5834 wraz z podaniem w tytule imienia i nazwiska przed datą rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej podaną we wniosku.

3. W przypadku zapłaty składki przelewem bankowym lub przekazem pocztowym za dzień zapłaty uważa się dzień prawidłowego zlecenia zapłaty pełnej kwoty, pod warunkiem, że na rachunku zleceniodawcy zgromadzone były wystarczające środki. W przeciwnym wypadku za dzień zapłaty składki uważa się dzień uznania rachunku AXA pełną kwotą.

Aby zawrzeć umowę należy wypełnić wniosek, przesłać jego skan na adres anna.strojek@axa.pl oraz oryginał na adres AXA – ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa, a także uiścić opłatę za wybrany wariant ochrony ubezpieczeniowej na konto AXA.