0

Szanowni Państwo,

trwa proces migracji wszystkich domen PTTK na nowy serwer. Zapewnimy w ten sposób odpowiednie warunki do korzystania, administrowania i archiwizowania zawartości stron WWW. Dbamy jednocześnie o zachowanie odpowiednio wysokich standardów bezpieczeństwa.

Termin całkowitego wyłączenie starych serwerów: webserv.pttk.pl oraz ispconfig.pttk.pl planowany jest na 4 Lipca 2021. Dostęp do danych nieprzeniesionych w procesie migracji stron będzie utrudniony.

Każda migrowana domena wymaga uwagi i pracy po stronie administratorów strony oraz hostingu. Z myślą o nich przygotowany został system do obsługi zgłoszeń związanych z migracją - pod adresem janus-it.pl. System ten będzie służył do obsługi zgłoszeń migracyjnych a potem serwisowych. Instrukcja zgłoszenia migracyjnego do pobrania TUTAJ

Podczas migracji może wystąpić okres przejściowy dwóch, trzech dni w którym subdomeny mogą mieć utrudnione działanie. Spowodowane jest to m.in. propagacją adresu na serwerach dns.

Zalety migracji oraz zmiany sposobu obsługi zgłoszeń:

- administratorzy stron dostaną dostęp do zarządzania hostingiem w zadeklarowanych zakresach poprzez system ispconfig,

- samodzielnie będą mogli dodawać nowe bazy danych,

- zmieniać wersję PHP do obsługi strony,

- włączać automatyczne przekierowania do podkatalogów,

- planować i wykonywać backup administrowanych stron,

- uzyskają dostęp do usług po ssh oraz możliwości otworzenia potrzebnych portów na firewallu,

- zawartości stron będą automatycznie skanowane pod względem malware oraz wirusów,

- zarchiwizowane i usunięte zostaną "martwe" subdomeny.

Prosimy o zgłaszanie się administratorów subdomen związanych z domeną pttk.pl, którzy tego jeszcze nie zrobili. Kontakt poprzez helpdesk janus-it.pl lub e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.