---$raquo; Powrót do działu "Pożegnania"

Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy naszą Koleżankę

śp.
Elżbietę Cichą

Członka Honorowego PTTK

wieloletnią aktywną działaczkę Oddziału PTTK w Buku w którym pełniła funkcje skarbnika, członka Prezydium Zarządu Oddziału, przewodniczącej Oddziałowej Komisji Opieki nad Zabytkami, Oddziałowej Komisji Krajoznawczej. Przez wiele lat była członkiem Komisji Opieki nad Zabytkami przy ZW PTTK w Poznaniu oraz Kustoszem Izby Muzealnej Ziemi Bukowskiej w Buku.
Koleżanka była Instruktorem Krajoznawstwa, Organizatorem Turystyki, Społecznym Opiekunem Zabytków. Miała szczególny talent plastyczny który wykorzystywała m.in. do tworzenia wielu projektów graficznych. Organizowała wystawy jubileuszowe oraz prelekcje, wykłady i odczyty poświęcone muzeom, zabytkom, przyrodzie prowadzone w gronie dobrze rozumiejących się pokoleń (młodzieży szkolnej i seniorów). Integrowała oba te środowiska. Była inicjatorkom utworzenia Koła PTTK „Senior” przy Oddziale PTTK w Buku. Napisała wiele artykułów dotyczących historii regionu i ochrony zabytków.
Za swoją działalność odznaczona została Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaka „Zasłużony Działacz Turystyki”, Odznaka „Zasłużony Działacz Kultury”, Złotą Honorową Odznaką PTTK.

Cześć jej pamięci !

Władze naczelne PTTK

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 13 października 2018 r. o godzinie 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Bukowskiej Literackiej.